1237
157731

SEMIANTIK VÄSTPERSISK GALLERI. 495 x 114,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Rödmelerad spegel med stora benvita medaljonger med polykroma blommor och blad. Kamelhårsfärgad huvudbård med blommönster.

Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar, lagningar. En långsida med trampveck och skada, kortsidorna saknar några knutrader.