Fyrsidig, delvis gröntonat glas med slipad dekor av blommor, emaljmålade i rött, svart och guld. Signerad Daum Nancy med Lothringenkors. 15 x 12 cm, höjd 11 cm.
Obetydlig nagg undertill, en blomma med liten repa.
×
Logga in
Kunde inte logga in