"Rote fassade (blood)"
Signerad Hein Spellmann och daterad 2004. Objekt, silikon, CLC-print, akryl, skumplast och trä 18 x 14,5 cm.
Galleri Thomassen, Göteborg.
Dr. Stephan Trescher och Hein Spellmann, "Hein Spellman", 2005, jämför bild sid 2.
Katalog, "Hein Spellman", medföljer.