"Les armes du sommeil"
Etsning, färgakvatint och karborundum, 1970, signerad med blyerts 15/75, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 51,5 x 65,5 cm, bladstorlek 63 x 77,5 cm (Chiffon de Mandeure).
Något gulnad (ej under passepartout). Monterad med tejp på bladets övre kant a tergo. Bladet möjligen något beskuret.
Bladet möjligen något beskuret.
Galerie Larsson, Gävle.