"Solidarity"
Signerad Christian Schmidt-Rasmussen och daterad 2003 a tergo. Duk 140 x 200 cm.
Galleri Nicolai Wallner, Köpenhamn.
Carnegie Art Award 2004, Stockholm, Köpenhamn, Helsingfors, Oslo, Reykjavik, London.
Carnegie Art Award 2004, avbildad i färg uppslag sid 146-147.
Christian Schmidt-Rasmussen var nominerad till Carnegie Art Award 2001.