705
232327

SPANJOLETTER, fyra stycken. 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Förgylld brons. Märkta MP under grevlig krona, samt märkta RG. Handtagens längd 20 cm. Total längd ca 300 cm.

Proveniens

Enligt uppgift inköpta på Sagerska auktionen 1988.