917
206393

BÄGARE, av Berendt Möllers änka, Stockholm 1726.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Delvis förgylld. På gjuten fot med godroner, vågband och stämplad lambrequin. På livet graverat spegelmonogram under grevlig krona. Höjd 18,5 cm, vikt 393 g.