926
210623

SKED med dubbel kerubknopp, ostämplad, Sverige tidigt 1600-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 750 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Förgylld. Fasetterat, profilerat skaft. I bladet gravyr av fruktknippe, på baksidan bladornament. Vikt 50 g.