1130
268757

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 271 x 180 cm. Signerad M. Beauvais. Frankrike 1600-talets slut till 1700-talets början.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 080 - 11 400 EUR
9 660 - 12 100 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Verdure - Polykromt landskap med träd, blommor och fåglar vid vattendrag. Brun huvudbård med rocailler och blombuketter.

Avkortad och ihopsydd. Något slitage, fläckar, smärre skador, lagningar, ivävningar.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1039. Blommor till håruppsättning, 15 stycken, guld med inläggningar. Songdynastin (960-1279).
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK