597
247495

ATELJÉ BOISSONNAS ET EGGLER, fotografi, KEJSAR NIKOLAJ II OCH ALEXEI, egenhändigt sign Alexei och Nikolai, dat 1913.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Porträttfotografi av Nikolaj II (1868-1918) och Alexej (1904-1918), kejsaren i Livgardets Kavalleriuniform. Signerade och daterade i bläck. Fotografens blindpressade stämpel. Bildstorl 20 x 15 cm.

Gulnat med obetydliga fläckar. Beskurna marginaler.