1447
292177

VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722)

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Blomsterdekor i famille verte i utsparade reserver mot powder blue fond, samt förgylld dekor. Höjd 15,8 cm.

Proveniens

Purchased at Viktoria Lindströms Antikhandel, Stockholm, 1966.