1482
316248

SKÄRMAR, tre stycken, delvis Hardwood. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Klubbat pris

Genombruten dekor av buddhistiska symboler, lyckotecken ("Fo"). Delvis förgyllda och bronserade. Fristående. Längd 108, höjd 64 cm.

Slitage, mindre skador, utbytta och senare metallelement.

Proveniens

Kinesiska Magasinet, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

742. Joost Cornelisz. Droochsloot Tillskriven, Kermess.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK