239
309875

MATTA, Semiantik Sarouk 344,5 x 277 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med stor ranka med palmetter och blombuketter.

Smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna och en kortsida med smärre trampveck.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1145. Kruka, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
Aktuellt bud:
5 500 SEK