248
307508

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 292 x 406 cm. Flandern 1600-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 810 - 9 080 EUR
7 250 - 9 660 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Polykrom palatsscen med kung Salomo och drottningen av Saba med uppvaktning och hund på en orientalisk matta. Bordyr med blomsterurnor och ranka.

Upp- och nedtill något reducerad och ihopsydd. Smutsig, fläckar, ivävda partier, smärre revor, skador, hål och lagningar. Delar av lisièren senare.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

971. Skålar, ett par, porslin. Qingdynastin med Xuantongs märke och period (1909-11).
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK