643
306698

APPLIQUER, för tre ljus, ett par. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 490 - 3 920 EUR
3 650 - 4 110 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Bevingad putto uppbärande ljushållare i form av blomsterkorgar. Sliten märkning på baksidan "I och II Hn3". Höjd 36, bredd 22 cm.

Sliten förgyllning. Borrade för el, palmettblad med lagningar samt en vinge senare.