717
314708

RESEGLOB. Lane's Improved Globe London, 1820/30-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Globens diam ca 7-7,5 cm. Märkt "Lane's Improved Globe London". I runt originaletui med insidan klädd med stjärntecken.

Slitage, sprickor.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.