860
300275

KOVSH, av Pavel Ovchinnikov, Ryssland 1800-tal. Märkt i emaljen.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
262 - 436 EUR
274 - 456 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Förgylld, med dekor av cloissonéemalj i rosa, blått, mörkgrönt, vitt och guld. Rund på fyra kulfötter med filigran, konturerat tumgrepp. Längd 8,5 cm.