62
351870

Zhang Xiaogang

(Kina, Född 1958)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Zhang Xiaogang
(Kina, Född 1958)

"Mercury sea", ur: "The storyteller's enchantments"

Färglitografi, signerad med blyerts X/CXXX. 78 x 94 cm.

A signed poem on verso.