GEORG JENSEN, bordsurtout, Köpenhamn 1921, 830/1000 silver,
svenska importstämplar. Design nr 384, dekor av godroner och bladhölstring, genombrutet handtag med druvor, glaskaraffiner med silverproppar. Höjd 23,5 cm, längd 22 cm.
Nagg, propp slipad/avkortad, lagad hänkel.
×
Logga in
Kunde inte logga in