211
412948

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Pinocchio"

Etsning, digitalt 'Iris print', torrnål och handkolorering, 1998, signerad med blyerts 4/20, tryckt av Adamson editions, Washington D.C./Spring Street Workshop, New York. 107,6 x 68,6 cm, bladstorlek 119,4 x 78,7 cm (Somerset Satin).

Ej examinerad ur ram.

Carpenter 118.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

372. Ann-Mari Forsberg, vävnad, "Blå crocus", gobelängvariant, ca 92,5 x 31 cm, signerad AMF.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
14 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK