Brigitte Bardot, Deauville, 1968
Signerad Terry O'Neill och numrerad 18/50. Silvergelatinfotografi, bildyta 53,3 x 35,5 cm.
Inköpt direkt av fotografen av nuvarande ägare.
Fotografiet är taget under en produktionslunch i samband med inspelningen av "Shalako", 1968. O'Neill minns tillfället väl: “It was extraordinary, I found it impossible to take a bad shot of her – she was the most natural, beautiful subject.”