400
397681

Richard H. Pettibone

(USA, Född 1938)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 700 - 14 000 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Richard H. Pettibone
(USA, Född 1938)

"Andy Warhol (Flowers)"

Signerad Richard Pettibone och daterad 1970 på spännramen a tergo. Akryl och screentryck på duk 15,5 x 15,3 cm.

Proveniens

Peder Bonnier, New York
Privat samling, Malmö

Peder Bonnier, New York
Private collection, Malmö

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

208. Sidney Gibson, taburetter, ett par, Swedish Grace, Sparreholms Snickerifabrik 1920-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK