"Untitled (Spider)"
Signerad Sam Francis och daterad 1987 a tergo. Diptyk. Akryl på duk, 35 x 27 cm vardera.
Heland Thordén Wetterling Gallery, Stockholm
Heland Thordén Wetterling Gallery, Stockholm, "Sam Francis", november 1987.
Originaldokument med arkivnummer SFP81-94 medföljer.