Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Snidade antikiserande figurer och tassfötter. Fyra lådor varav den översta med skrivinredning. Dragringar med lejonmaskaroner. Längd 108, bredd 54, höjd 85,5 cm. Nycklar medföljer. Nyckel finns.
×
Logga in
Kunde inte logga in