444
406095

BYRÅ, av Carl Diedric Fick ( mästare i Stockholm 1776 - 1806 ). Sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Pyramidmahogny. Skiva av vit marmor. Rak form med tre lådor, översta lådan med inredning samt signerad på kanten "C:D:FICK" samt med Stockholms snickareämbetes stämpel. Längd 104, bredd 54, höjd 84 cm.

Proveniens

Grimstorps säteri.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

266. Axel Einar Hjorth, soffa "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK