BYRÅ. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.
Fanerad med valnöt, jakaranda och rot. Beslag av förgylld brons. Skiva och kolonner av marmor. Tre skåpdörrar framför hyllplan. Längd 174, bredd 60, höjd 105 cm.
Skiva och två kolonner skadade, lister och dekordelar saknas ställvis. Torksprickor.
×
Logga in
Kunde inte logga in