Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
KONSOLBORD MED SPEGEL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Fanerat med mahogny. Halvrunt. Skiva av vit marmor. Beslag av förgylld mässing. I sargen låda. Bakstycke med spegel. Bordets längd 127, bredd 65, höjd 82 cm. Spegeln upptill längd 125, höjd 101 cm. Total höjd 183 cm.
Senare skiva och spegelöverdel.
×
Logga in
Kunde inte logga in