522
406240

SPEGEL. Sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
909 - 1 090 EUR
951 - 1 140 USD
Klubbat pris
8 600 SEK

Förgylld och mörkpatinerad. Krön med parställda antikiserande kvinnofigurer. Ramverk med fruktfestonger och egyptiserande figurer. Höjd 178, bredd 83.

Ställvis dekorskador.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?