465
394678

OTTO SCHULZ, tillskriven, takarmatur, Boet, Göteborg 1930-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stomme av vitmetall, svärtad stång, vit glaskupa med blästrade ränder i gult, blästrad glasskiva. Höjd 85 cm, diameter 43 cm.

Smärre slitage, glasskivan senare.

Proveniens

Enligt uppgift ritad till privatbostad i Göteborg 1936.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

743. Lynn Chadwick, ”Winged Figures".
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Aktuellt bud:
270 000 SEK