STIG LINDBERG & DAVID ROSÉN, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet 1950-tal.
Emaljskiva med polykrom dekor av middagsgäster vid uppdukat bord, signerad Stig L. 52, underrede av ek, märkt med NK-bricka. Längd 107 cm, bredd 57 cm, höjd 43 cm.
Benen antagligen avkortade, smärre slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in