1213
418490

SEMIANTIK KASHGAI. 172,5 x 118 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 909 EUR
761 - 951 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med polykromt heratimönster, medaljong och röda hörnornament med stora boteh-mönster. Smal benvit huvudbård med stiliserad blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar varav några något stela, smärre trampveck, skador och lagningar, ställvis något fälld. Kortsidorna saknar några knutrader.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?