1554
450700

BÅLSKÅL, vapenporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795)

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 140 - 1 430 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Dekor i famille rosefärger av vapen samt figurscener. Diameter 25 cm.

Nagg. Dekorslitage, Smärre invändig missfärgning.

Proveniens

From the Collection of the Wicander family, Harpsund, Mellösa socken, Södermanland, Sweden.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?