"Figure 2", ur: "Color numeral series".
Färglitografi, 1968-69, signerad med blå krita, numrerad med blyerts 31/40. utgiven av Gemini G.E.L. och med deras blindstämpel. 69,5 x 53,5, bladstorlek 79 x 96,5 cm.
Mindre fläck.
Universal Limited Art Edition 61.