1478
478714

SKRIVBYRÅ, av Johan Almgren (mästare i Stockholm 1798-1805). Sengustaviansk.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 270 - 2 730 EUR
2 420 - 2 900 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Fyra lådor varav den översta med skrivinredning. Signerad "iAG" i mellersta lilla lådan. Med Stockholms snickareämbetes raka stämpel. Längd 114, bredd 54, höjd 92 cm. Nyckel finns.

Skivan med ifyllda nagg. Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

592. Ring 14K guld och silver med en gammalslipad diamant.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK