1519
522133

SPEGELVÄGGFÄLT. Sverige, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Vitmålat, förgyllt och bronserat. Antikiserande tempelgavel. Snidad dekor, samt dekor av pastellage. Höjd 285, bredd 128 cm.

Tre lister saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

561. Hänge/brosch i form av ett Andreaskors, 1800-tal.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK