119
586243

TYG, GARDINLÄNGDER, 2 ST., OCH PROVBITAR, 4 ST. Bomullsvelour. Olika multifärgade nyanser och mönster.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
636 - 817 EUR
676 - 870 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Verner Panton. Tyget 267 x 118 cm, gardinerna 264 x 119,5 cm och 264 x 119 cm, provbitarna ca 118 x 118 - 171,5 x 118,5 cm. Mönster: "Curve", "Wave" och "Onion". Stadkanten på vissa av delarna märkt MIRA - SPECTRUM DESIGNED BY Verner Panton FOR MIRA - X AG. Originaltryck från 1973-77. Vissa delar med originaletiketter. (7)

Obetydliga veckslitage, någon har obetydliga fläckar och skador.

Proveniens

Haslund interior, Köpenhamn.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

762. Helmer Osslund, "Utsikt från Åreskutan".
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK