"Girl with Red Coat", 2006
Signerad Helena Blomqvist och numrerad 99/100. Framtagen 2006. Lambda print, bildyta 66,5 x 48 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad sid 150.
Motivet användes till affisch för 29:e Göteborg International Film Festival.