Ur "Scenografier/Set Constructions", 1996-1998
Signerad Miriam Bäckström och numrerad 1/6 på etikett a tergo. Cibachrome på aluminium, 50 x 64 cm. Total upplaga 6 + 2 AP.
Nils Staerk, Köpenhamn.
Samling Saltarvet, Fiskebäckskil.
Nils Staerk, Köpenhamn.
Mårten Castenfors (red), "Samling Saltarvet", 2001, avbildad uppslag sid 42-43.