1493
591972

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla märkt "LE ROY H-R DU ROI A PARIS". Stående lyrspelande Apollon. Dekor av musikinstrument. Längd 29, höjd 38 cm. Pendel medföljer.

Sockelns frånsida med gåvoinskription.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1164. Bricka, samt två vinkoppar, porslin. 'Nei Fu', Qingdynastin för thailändsk marknad.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
8 000 SEK