290
584790

URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Dekor i underglasyrblått av växter, maskaronhänklar samt på locket knopp i form av fohund. Höjd 65,5 cm.

Sprickor.

Proveniens

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1181. Skålar, två stycken, samt skålfat, porslin. Korea, Joseondynastin (1392–1897).
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
Aktuellt bud:
5 500 SEK