"Utan titel", ur: "Homenatge a Joan Prats"
Färglitografi, 1971, signerad med blyerts och numrerad XII/XXV, tryckt och utgiven av Polígrafa, Barcelona. 55 x 75 cm, bladstorlek 75 x 100 cm (Guarro).
Ojämnt gulnad, missfärgning längs bladets kanter, fläckar i nedre marginalen.
Mourlot 729.