"Yellow Pink".
Signerad Tuija Lindström a tergo och daterad 2007-08. Diameter 59,7 cm. Även signerad Tuija Lindström och daterad 2007 samt numrerad 1/1 på etikett a tergo.
Inköpt direkt från konstnären.
Halmstad konsthall, Halmstad, "Tuija Lindström - Paradise Lost", 19 mars - 13 maj 2014.
Verket är hämtat ur serien "Roman Rd", London.