"Warm June", 2011.
Signerad Helena Blomqvist och daterad 2011 samt numrerad 3/6 på etikett a tergo. Pigment print 88 x 109 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "The Elephant Girl", 5 maj - 12 juni 2011.
Helena Blomqvist, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.
Ur serien "The Elephant Girl".