Klassiska 586

56 föremål
1402. CREMEKOPPAR, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1404. EQUELLE med LOCK och FAT, porslin. Meissen, 1725-30.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1383. FAT, ett par, fajans. Rörstrand, daterat 3/8 (17)64.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1392. FAT, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1396. FAT, fajans. Marieberg, daterad 30/8 (17)73.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1393. FAT, fajans. Marieberg, daterat (17)71.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1397. FAT, fajans. Marieberg, daterat 2/11 (17)73.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1381. FAT, fajans. Rörstrand, 1740-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1384. FAT, fajans. Rörstrand, daterat 29/7 (17)67.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1379. FAT, fajans. Stralsund, Sverige, omkring 1768.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1369. FAT, fajans. Tyskland, Kiel, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1405. FAT, vapenporslin. Meissen, 1700-tales mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1412. FIGURGRUPP, porslin. Kungl Dansk, 1780-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1422. FIGURGRUPP, porslin. Meissen, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1406. FIGURIN, porslin. 1740-tal, troligen Meissen.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1409. FIGURIN, porslin. Kungl. Dansk, omkring 1780.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1407. FIGURIN, porslin. Meissen, ca 1755.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1408. FIGURIN, porslin. Meissen, omkring 1755.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1421. FIGURINER, tre stycken, biskvi. Ryssland, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1413. GRÄDDKANNA med LOCK, porslin. Kungl. Dansk, 1780-85.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1417. MINIATYRMÅLNING med RAM, porslin. Kungl. Dansk, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1416. MINIATYRMÅLNING med RAM, porslin. Kungl. Dansk, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1400. POTPURRIURNA, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1375. POTPURRIVAS med LOCK, fajans. Magdeburg, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1389. PRAKTFAT, ett par, fajans. Rörstrand, daterade 21/11 (17)68 samt 6/12 (17)70.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1420. SERVISDELAR, 19 delar, porslin. Troligen Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1373. SKRIVSTÄLL, fajans. Tyskland, Schlesweig, 1780/90-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1388. SOPPTALLRIK, fajans. Rörstrand, daterad 9/9 (17)67.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1390. SOPPTALLRIKAR, två stycken, fajans. Daterade 21/8 (17)69 resp. 21/8 (17)69.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1399. SÅSSNIPA, fajans. Marieberg, daterad (17)74.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1386. SÅSSNIPA, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1391. TALLRIK, fajans. Marieberg, daterad 21/8 (17)64.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1374. TALLRIK, fajans. Schleswig-Holstein, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1380. TALLRIK, fajans. Stralsund, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1401. TALLRIKAR, ett par, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1385. TALLRIKAR, ett par, fajans. Rörstrand, märkta (17)68.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1370. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Kiel, omkring 1770.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1398. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterade 23/6 (17)74.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1378. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Stralsund, 1700-tal.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1395. TERASSVASER med LOCK, ett par, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1382. TERRINFAT, fajans. Rörstrand, daterad 29/7 (17)63.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1414. TETE A TETE, fem delar, porslin. Köpenhamn, 1790.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1411. TOBAKSDOSA, porslin. Kungl. Dansk, omkring 1793.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1403. VAS, porslin. Meissen, Augustus Rex, 1720-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1372. YTTERFODER, fajans. Tyskland, troligen Kiel, 1758–87.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1131. Tekanna med lock, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK