528
708863

MATTA. "Rubirosa, röd". Gobelängteknik. 216,5 x 141 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 640 - 1 820 EUR
1 740 - 1 930 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1958.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Senare något skadade kortsidor och fransar, flera fransar saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

457. Ett par praktkaraffer för vin, slipat glas med silverbeslag. Wilhelm Bolin, Moskva 1912-1917.
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
Budhistorik
390 000

ditt bud
380 000

ditt bud
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
Aktuellt bud:
390 000 SEK