545
700479

MATTA. Reliefflossa. 310 x 221,5 cm. Daterad och signerad 1942 SKLK.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Sverige. Blekgul slätvävd botten med benvita knutna ränder och rankor.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

62. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, sent 1700-tal, Gustavianska.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK