548
712971

MATTA. Reliefflossa. 265 x 158,5 cm. Sverige/Finland omkring 1950.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Svart slätvävd botten med knutet kullerstensmönster i benvitt samt olika bruna nyanser.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

93. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK