562
669560

MATTA. "Blåsvarten". Rölakan. 153,5 x 108 cm. Signerad MMF

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1933. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Skadade sidor, ställvis skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

224. Terriner med fat, ett par, samt två fruktfat, porslin, Derby, England, ca 1830.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK