791
715426

VÄVD TAPET, gobelängteknik, Julius Ceasar med entourage, ca 303,5 x 300 cm, Flandern 1600-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 450 - 7 270 EUR
5 800 - 7 730 USD
Klubbat pris

Stort polykromt mönster av Julius Ceasar med uppvaktning och hund. Upp- och nedtill kartuscher och festoner.

Något slitage, smutsig, fläckar, revor, lagningar, ställvis påmålad, bemålade kompletteringar. Bård saknas.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

572. Tiara guld och silver med gammal- och rosenslipade diamanter.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK