795
734762

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 190 x 235 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Polykromt landskap med fåglar, träd och blommor vid sjö. I fonden slott. Ull och silke.

Avkortad. Något slitage, obetydligt smutsig, smärre fläckar och skador, lagningar, bristningar. Senare lisière.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

608. Thure Wallner, Blåvingar på solhatt.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK